Zo sveta woodsign

Už si niekedy v ruke držal dláto? Pýtal sa ma Ben z Minnesoty. Netušil, že mi práve zmenil život.
Trávil som svoj čas v okolí ľadových jazier Minnesoty. Už sa blížilo leto, no jazerá ešte len rozmŕzali. V to studené ráno som vstával s vidinou voľného dňa. Niekedy sa pri Work and Travel programe pošťastí aj to. Zima. Zle som sa obliekol… čakal som, že májové počasie bude príjemnejšie.

Ben je vysoký statný chlapík, ktorý sa celé dni venuje drevu a opravám vecí v campe kde som pracoval. Kanaďan ktorému učarovala táto príroda.
NIE! dláto som ešte v ruke nedržal. Počul odomňa v mojej vtedy lámavej angličtine. Jedno mi s úsmevom podal, zapol sústruh a povedal “lets play”.

V ten deň som vyrobil prvý svietnik, soľničku a – zamiloval som sa do vône dreva. 

Prvé pero som vyrobil na druhý deň. Zďaleka sa nepodobalo na moje dnešné výrobky – bolo to rozobrané kovové pero na ktoré som na sústruhu urobil drevený kúsok.

Vrátil som sa však domov a vo víre všedných povinností som na svoje nadšenie pozabudol. Počas štúdia na vysokej škole a kancelárskej práci (ktorú som vykonával popri VŠ) som často zápasil s perami. Nepáčilo sa mi ako píšu, ako ich cítim v ruke. Písal som rád, no chýbal mi dobrý pocit z toho čím píšem. Vtedy som si spomenul na Bena a čo ma naučil. 

Začal som drevo študovať, učiť sa ako ho spracovávať a za ušetrené peniaze som si po čase kúpil prvý sústruh. Objednať správne súčiastky a – môžem začať.
Pokusy, omyly.

Prasknuté drevá

Zle vyvŕtané diery

O porezaných rukách ani písať nejdem. 

Postupom času som získaval grif a aj pero sa začalo dostávať do podoby v akej je dnes. Tým prvým, ktoré som vyrobil píšem sám dodnes. Už má pár rokov a precestovalo celý svet.

Tento blog som sa rozhodol písať ako osobnú spomienku a inšpiráciu. Moje perá sa dostali do celého sveta, píše nimi množstvo prezidentov, ministrov, právnikov či lekárov ale i obyčajných ľudí, jedno dostal do daru aj Dalailáma. Na tomto blogu by som rád prinášať rozhovory zo zaujímavými osobnosťami, ktoré píšu perami Woodsign, informácie o pôvode dreva či rôzne zážitky z cestovania, ktoré moje pera zažili.

Woodsign je značka, ktorá má chuť rásť, preto ďakujem 🙂

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment